Turmalín

ochranný kameň, odstraňuje stres a strach, pôsobí v prospech nositeľa a prináša radosť

ÚČINKY:

Turmalín má vysokú duchovnú energiu. Premieňa vibrácie v prospech tela i duše a nabíja bytosti energiou. Prispieva tiež aj k rozvoju osobnosti a vzbudzuje v nás radosť zo života. Čierny turmalín má neobyčajne silný ochranný účinok, zbavuje nás záporných energií, negatívnej sily a depresie. Turmalín je jeden z najvzácnejších kameňov, pretože akú energiu má majiteľ, takú energiu zároveň kameň aj zosilňuje.

ÚČINKY PRE TELO:

Šperk s turmalínom dá novú energiu celému nášmu organizmu. Je nápomocný pri nevoľnosti a závratoch. Je veľmi účinný na posilnenie pamäti. Používa sa aj pri roztrúsenej skleróze, zápaloch nervov a infekciách.

STAROSTLIVOSŤ:

Kameň treba nechať nabiť pri slnečnom žiarení najlepšie na parapetnej doske zvnútra kde svieti slnko počas celého dňa. Kameň sa dobije a bude pripravený na nosenie a pomáhanie. Taktiež ho môžeme odložiť aj na 2 dni na parapetu počas splnu - prvý a druhý deň splnu. Kameň potrebuje energiu dobiť ako my, preto dávajme pozor na jeho pravidelné dobíjanie.  Čistíme raz do mesiaca pod tečúcou vodou. Pre zosilnenie energie kombinujeme s lávou, hematitom, achátom, howlitom a perlou.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka).

Turmalín

Novinky z blogu

Poslali ste nám