Tmavomodrý akvamarín

kameň čistého srdca a nevinnosti

ÚČINKY:

Ako si môžeme domyslieť, akvamarín dostal pomenovanie podla farby morskej vody – aqua marina. Je to kameň mystikov, liečiteľov a hľadania čistého srdca. Vedie nás k uchovaniu čistoty mysle a k nevinnosti. V legendách zo staroveku bol vždy spájaný s bohyňou mora Amfitrítou, ktorá sa podla povesti zrodila z morskej peny. Tiež sa hovorí že akvamarín je pokladom morských panien. Kvôli jeho spojitosti s morom je obľúbeným kameňom námorníkov a moreplavcov. Prináša im šťastie a ochraňuje ich pred nástrahami nebezpečného mora.Taktiež prináša nádej do nášho života, očisťuje naše srdce, myseľ a pomáha v ťažkých obdobiach nášho života. Udržuje vecnú mladosť a partnerovu vernosť a čisté srdce. Pomáha udržať lásku, šťastie, harmóniu a radosť v živote.

ÚČINKY PRE TELO:

Odstraňuje blokády spôsobené hrubými slovami a nečistými myšlienkami a pomáha zlepšiť rečový prejav. Ak dáme počas choroby pod vankúš kúsok akvamarínu lieči horné dýchacie cesty, sliznice a pľúca. Upravuje funkciu žliaz a uvoľňuje bolesť zubov. Akvamarínová voda pomáha pri kožných zápaloch a alergiách.

STAROSTLIVOSŤ:

Na priamom slnku akvamarín rýchlo stráca farbu a preto po dôkladnom umytí vodou pokladáme na kryštál umiestnený mimo dosah priamych slnečných lúčov. Kryštál akvamarínu sprostredkuje potrebnú energiu. Ak práve nemáme po ruke kryštál, je možné ho dočasne nabiť aj samotný a to na dennom svetle.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka). Energiu akvamarínu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s ruženínom, tyrkysom, kryštálom, howlitom alebo jadeitom.

Tmavomodrý akvamarín

Novinky z blogu

Poslali ste nám