Ónyx lesklý

veľmi silný kameň prinášajúci do života veľa lásky a duchovnej múdrosti

ÚČINKY:

Tento tajomný čierny kameň nás učí, že aj utrpenie je cestou k rozvoju a pomáha nám na ceste k duchovnej múdrosti. Vedie nás k vážnosti, cieľavedomosti a sebakontrole. Podporuje koncentráciu a pokoru. Odoberie z Vášho tela negatívnu energiu.Pomáha na ceste k oslobodeniu, vecnej pravde a duchovnej múdrosti. Vedie nás k vážnosti, cieľavedomosti a sebakontrole.

ÚČINKY PRE TELO:

Pomáha pri liečbe sluchu. Tiež sa používa pri poruche rovnováhy, ostrí zrak a podporuje imunitný systém. Ónyx sa odpradávna používal aj pri problémoch so srdcom. Overilo sa, že pomáha aj na ekzémy, rýchlejšie hojí rany a jazvy. Tiež pomáha na kosti a zuby.

STAROSTLIVOSŤ:

Kameň treba nechať nabiť pri slnečnom žiarení najlepšie na parapetnej doske zvnútra kde svieti slnko počas celého dňa. Kameň sa dobije a bude pripravený na nosenie a pomáhanie. Taktiež ho môžeme odložiť aj na 2 dni na parapetu počas splnu - prvý a druhý deň splnu. Kameň potrebuje energiu dobiť ako my, preto dávajme pozor na jeho pravidelné dobíjanie.  Čistíme raz do mesiaca pod tečúcou vodou.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka). Energiu ónyxu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s lávou, hematitom a kryštálom.

Ónyx lesklý

Novinky z blogu

Poslali ste nám