Mramor matný

kameň rozvahy a múdrosti

ÚČINKY:

Mramor potláča hnev a dodáva nám do života rozvahu a múdrosť. Pomáha aj prekonať prehnanú sebaľútosť a emocionálnosť. Posilňuje pozitívne povahové rysy. Mramor upokojuje myseľ a výborne pôsobí meditácii. Umožňuje kľudné a racionálne myslenie. Jedná sa o kameň posilňujúci myslenie, rozvahu a súčasne vzbudzujúci túžbu po poznaní. Mramor dokáže upokojiť rozbúrené city, zvlášť tie, ktoré na nás aktívne pôsobí. Odhaľuje rany z minulosti a lieči ich.

ÚČINKY PRE TELO:

Mramor prináša úľavu pri veľa myšlienkach a nespavosti. Udržuje rovnováhu vitamínov v tele. Prispieva k dobrému stavu zubov, kostí a mäkkých tkanív. Dá sa z neho vyrobiť užitočná esencia pre telo.

STAROSTLIVOSŤ:

Nabíjame pri mesačnom nočnom žiarení. Mesiac pôsobí liečivo na tento kameň a dobíja ho neustále, preto je dobre nechávať položený každý večer tento náramok na parapetnej doske. Mramor má rád vodu a nabíjame ho opláchnutý pod vodou pri mesačnom splne.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka). Energiu mramoru môžeme zosilniť tak, že ho kombinujeme s kryštálom, nefritom alebo hematitom či ruženínom.

Mramor matný

Novinky z blogu

Poslali ste nám