Malachit

ochranný kameň, pohlcuje znečisťujúce látky z tela aj okolia

ÚČINKY:

Od 16. storočia sa malachit používal ako amulet v tehotenstve a pri pôrodoch, preto je ideálnym kameňom pre deti a tehotné ženy. Je taktiež vhodný pre tých, ktorí sa snažia prekonať svoje zábrany a slabosti. Podporuje súčinnosť oboch mozgových hemisfér a tiež vyváženejší vzťah medzi citmi a rozumom. Učí nás vyrovnať sa s nežiadúcimi stránkami našej osobnosti a využiť ich pre svoj rozvoj. Malachit vzbudzuje lásku a porozumenie k sebe samému a tiež k našim blízkym. Pomáha nám čerpať energiu a krásu z prírody.

ÚČINKY PRE TELO:

Odstraňuje z tela škodlivé energie a preto je vhodné prikladať ho na všetky choré a bolestivé miesta. Pod jeho vplyvom si uvedomíme príčiny našej choroby, čo pomáha k trvalému uzdraveniu. Často sa ním ošetruje čakra srdca pre uľahčenie riešenia citových problémov. Doporučuje sa aj pri poruchách videnia. Je veľmi účinný pri liečbe astmy, cholery, roztrúsenej sklerózy ale aj pri liečení Parkinsonovej choroby. Má taktiež aj schopnosť liečiť zápaly.

STAROSTLIVOSŤ:

Kameň treba nechať nabiť pri slnečnom žiarení najlepšie na parapetnej doske zvnútra kde svieti slnko počas celého dňa. Kameň sa dobije a bude pripravený na nosenie a pomáhanie. Taktiež ho môžeme odložiť aj na 2 dni na parapetu počas splnu - prvý a druhý deň splnu. Kameň potrebuje energiu dobiť ako my, preto dávajme pozor na jeho pravidelné dobíjanie.  Čistíme raz do mesiaca pod tečúcou vodou.
Pre zosilnenie energie kombinujeme s avanturínom, ruženínom, obsidiánom, lávou.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka).

Malachit

Novinky z blogu

Poslali ste nám