Korál červený

zvyšuje intuíciu, pomáha dosiahnuť ciele, zlepšuje medziľudské vzťahy

ÚČINKY:

Ako šperk bol nosený už v neolite. Kelti uctievali predovšetkým koraly červenej a ružovej farby a podľa ich tradície to bol veľmi silný ochranný kameň. V starom Egypte bol koral vkladaný do hrobov, pretože sa verilo, že nebohého chránil pred vplyvom temných mocností. Korál posilňuje schopnosť brániť sa nežiadúcim vonkajším vplyvom. Učí nás prispôsobivosti ale zároveň aj tomu, ako neustúpiť a zostať vnútorne pevný. Podporuje schopnosť vizualizovať a je tiež dobrou podporou našich meditatívnych techník.

ÚČINKY PRE TELO:

Koraly majú rôzne farby, ktoré ovplyvňujú ich účinok. Červený koral Je vynikajúcim prostriedkom pre zvýšenie energie a životnej sily. Povzbudzuje, hreje a oživuje. Pomáha pri chudokrvnosti či podvýžive (u takéhoto nositeľa môže vyblednúť). U rôznych národov je zvykom dávať koral deťom pre posilnenie rastu a ako ochranu pred oslabením. Je vhodný aj pri anémii, poruchách krvného obehu –pri nedostatočnom prekrvení alebo podvýžive. Červený koral pomáha na neplodnosť a menštruačné problémy. Ohrieva a osviežuje telo, podporuje krvotvorbu, vylučovanie, činnosť obličiek a močového mechúra. Tmavočervený koral posilňuje srdce. Ružový koral Ukludňuje srdce a mierni depresie. Harmonizuje naše city a dobre vplýva na riešenie citových problémov. Do našich pocitov vnáša viac otvorenosti a prispôsobivosti. Biely koral Zbavuje naše myšlienky záporných úmyslov a zlepšuje naše rozlišovacie schopnosti intelektu. Lieči ochorenia kostí a používa sa aj na posilnenie zubov.

STAROSTLIVOSŤ:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka). Pre zosilnenie energie kombinujeme s jaspisom, hematitom, lávou, akvamarínom.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka).

Korál červený

Novinky z blogu

Poslali ste nám