Jaspis červený

kameň múdrosti, tvorivosti a chráni proti urieknutiu

ÚČINKY:

Sprostredkuje múdrosť, tvorivosť a trpezlivosť. Vyžaruje oživujúcu, očistnú a ochrannú energiu a učí nás nezištnosti a skromnosti.Dáva súcit, trpezlivosť a posilňuje dobrú vôľu. Červený jaspis oživuje telo a dodáva veľa pozitívnej energie. Jeho druhá varianta je aj zelený alebo hnedý jaspis, ktorý pôsobí ukľudňujúcim spôsobom a spája nás s prírodou.

ÚČINKY PRE TELO:

Rozvíja čuch a ak je nosený v blízkosti žalúdku potlačuje nevoľnosť (hlavne v tehotenstve), uľahčuje pôrod, používa sa pri epilepsií, dne a ochraňuje pred zlými snami. Červený jaspis zahrieva telo a má liečivý účinok na maternicu a vaječníky. Červený jaspis lieči krv a zbavuje ju jedov. Náhrdelník z jaspisu sa doporučuje nosiť pri nedostatku železa a chudokrvnosti. Pokladaný na druhú čakru lieči močový mechúr a obličky. Posilňuje žlčník, peceň, žalúdok a črevá. Červený a hnedý jaspis pomáha pri hemoroidoch a krvácaní z nosu. Chráni pred zranením.

STAROSTLIVOSŤ:

Kameň treba nechať nabiť pri slnečnom žiarení najlepšie na parapetnej doske zvnútra kde svieti slnko počas celého dňa. Kameň sa dobije a bude pripravený na nosenie a pomáhanie. Taktiež ho môžeme odložiť aj na 2 dni na parapetu počas splnu - prvý a druhý deň splnu. Kameň potrebuje energiu dobiť ako my, preto dávajme pozor na jeho pravidelné dobíjanie.  Čistíme raz do mesiaca pod tečúcou vodou.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka). Energiu červeného jaspisu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s achátom, howlitom alebo tigrím okom.

Jaspis červený

Novinky z blogu

Poslali ste nám