Dočasne vypredané :(

Rodonit

kameň šťastia, radosti a lásky, býva mu pripisovaná vyššia magická sila

ÚČINKY:

V dávnych dobách rodonit chránil pocestných na ich výpravách a v stredoveku bol predovšetkým považovaný za kameň šťastia, radosti a lásky. V starom Rusku mu zasa bola pripisovaná vyššia magická sila. Okrem obvyklých okrasných predmetov sa z neho vyrábali náboženské predmety, urny aj sarkofágy. Podla tradície tíšil depresie a neurózy. Podla najnovších poznatkov lieči citové zranenia, priaznivo ovplyvňuje duševné procesy a prináša mier a klud do zmätenej mysli. Pomáha nám akceptovať názory druhých ľudí. Pomáha nám poučiť sa zo svojich chýb prijať ich a posunúť sa ďalej v živote. Taktiež pomáha prispôsobovať sa zmenám v živote.

ÚČINKY PRE TELO:

Má vplyv na srdce a srdcovú činnosť. Posilňuje štítnu žľazu, metabolizmus a nervový systém. Udržuje taktiež sexualitu v rovnováhe s láskou a tíši bolesti všetkého druhu.

STAROSTLIVOSŤ:

Kameň treba nechať nabiť pri slnečnom žiarení najlepšie na parapetnej doske zvnútra kde svieti slnko počas celého dňa. Kameň sa dobije a bude pripravený na nosenie a pomáhanie. Taktiež ho môžeme odložiť aj na 2 dni na parapetu počas splnu - prvý a druhý deň splnu. Kameň potrebuje energiu dobiť ako my, preto dávajme pozor na jeho pravidelné dobíjanie.  Čistíme raz do mesiaca pod tečúcou vodou.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka). Energiu rodonitu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s ruženínom, nefritom, kryštálom, howlitom alebo mačacím okom.

Rodonit

Novinky z blogu

Poslali ste nám