Opalit

(mesačný kameň) kameň emocionálnej rovnováhy, nádeje a nových začiatkov

ÚČINKY:

Jeho farba nás spája s citovou, vnímavou a snivou časťou nášho Ja. Umožňuje nám prístup k našim najhlbším pocitom a pomáha nám prijať ich. Mesačný kameň pomáha liečiť neuspokojivý citový život a prináša do života harmóniu. Pod vplyvom Mesačného kameňa sme schopný uvedomovať si svoje sny, pochopiť ich význam a poučiť sa z toho. Obsahuje silu Mesiaca, ktorý je symbolom ženskosti a plodnosti. Odhaľuje v nás miernosť, vnímavosť, intuíciu a schopnosť liečiť pomocou lásky a zmierenia. Je považovaný za ochranný kameň na cestách. Prívesok z mesačného kameňa by preto v aute nemal chýbať.

ÚČINKY PRE TELO:

Ženám pomáha pri problémoch s neplodnosťou a mužom pomáha zmieriť sa z ich ženskou stránkou osobnosti. Používa sa k harmonizácií lymfatického systému a k podpore miazgového toku, pri zdurení uzlín sa prikladá priamo na postihnuté miesto (po takom použití by sa však mal očistiť, znova nabiť slnečnou energiou a nechať nejaký čas v kľude). Mesačný kameň hlavne u žien zaisťuje hormonálnu rovnováhu, pomáha pri menštruačných problémoch a má kladný vplyv na plodnosť. Používa sa tiež pri poruchách rastu.

STAROSTLIVOSŤ:

Kameň treba nechať nabiť pri slnečnom žiarení najlepšie na parapetnej doske zvnútra kde svieti slnko počas celého dňa. Kameň sa dobije a bude pripravený na nosenie a pomáhanie. Taktiež ho môžeme odložiť aj na 2 dni na parapetu počas splnu - prvý a druhý deň splnu. Kameň potrebuje energiu dobiť ako my, preto dávajme pozor na jeho pravidelné dobíjanie.  Čistíme raz do mesiaca pod tečúcou vodou.            

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka). Energiu opalitu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s kryštálom, achátom alebo ruženínom.

Opalit

Novinky z blogu

Poslali ste nám