Karneol matný

ochranný kameň, proti urieknutiu

ÚČINKY:

Karneol nás spája predovšetkým s nádherou a silou Zeme a prebúdza schopnosť vážiť si jej dary, ktoré nám prináša. Učí nás zameriavať svoju pozornosť na tu a teraz - čiže prítomný okamih. Jeho sila nám dáva vitalitu a schopnosť sústrediť sa. Tento kameň je ideálny pre zmätených ľudí, ktorí hľadajú svoj životný smer a náplň svojho života. Taktiež prebúdza naše tvorivé schopnosti a pomáha motivovať pri strate chuti do života.

ÚČINKY PRE TELO:

Karneol sa používa na čistenie krvi, liečia sa ním aj poruchy krvného obehu, kŕčové žily a poruchy prekrvenia v našom tele. Veľmi dobre pôsobí a zlepšuje funkciu tráviacich orgánov a preto skvelo podporuje trávenie. Je tu aj pri pomoci liečbe impotencie. V minulosti sa karneol nosil tiež ako ochrana pred infekciou a pomáha na znižovanie horúčky.

STAROSTLIVOSŤ:

Kameň treba nechať nabiť pri slnečnom žiarení najlepšie na parapetnej doske zvnútra kde svieti slnko počas celého dňa. Kameň sa dobije a bude pripravený na nosenie a pomáhanie. Taktiež ho môžeme odložiť aj na 2 dni na parapetu počas splnu - prvý a druhý deň splnu. Kameň potrebuje energiu dobiť ako my, preto dávajme pozor na jeho pravidelné dobíjanie. Karneol čistíme raz do mesiaca pod tečúcou vodou. Energiu karneolu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s lávou, ónyxom, jaspisom, ruženínom či avanturínom.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame náramok pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka).

Karneol matný

Novinky z blogu

Poslali ste nám