Amazonit

kameň nádeje, prináša prosperitu a dôveru v lepšiu budúcnosť

ÚČINKY:

Tento polodrahokam bol ctený ako svätý kameň a nosený ako talizman už po stáročia. Svedčia o tom mnohé nálezy, napríklad aj v hrobke Tutanchamóna. Poskytuje pôde mnohé živiny a jeho názov vyplýva z náleziska v náplavoch rieky Amazonky. Amazonit vytvára rovnováhu v našom každodennom živote a pomáha nám zbaviť sa pripútanosti k veciam. Taktiež odstraňuje egoizmus a pomáha nám oslobodiť sa od vecí ktoré nás ťažia. Pomôže nám nasmerovať naše sily tam, kam je to potrebné. Zbavuje nás pocitu obetného baránka a pomáha nám uvedomiť si zodpovednosť za naše činy.

ÚČINKY PRE TELO:

Pomáha nám zvládať stres a stresové situácie, zlepšuje relaxáciu. Amazonit nám pomáha ukľudniť nervy a preto sa používa aj pri precitlivenosti a emočných poruchách. Odstraňuje a uvoľňuje svalové blokády, najmä v chrbtovej oblasti, tíši fyzické a citové problémy, tlmí silné bolesti hlavy a migrény. Amazonit pôsobí na podporenie reči u detí, u dospelých aj výraznosť prejavu. Reguluje látkovú premenu a harmonizuje činnosť hypofýzy. Ženám tento polodrahokam pomáha pri pôrode a silných kontrakciách.

STAROSTLIVOSŤ:

Amazonit čistíme vlažnou vodou a nabíjame na nepriamom slnku. Pre silnejší účinok pri veľkých problémoch sa doporučuje vždy cez noc čistiť v miske s vodou spolu s kryštálom. Kameň sa dobije a bude pripravený na nosenie a pomáhanie. Taktiež ho môžeme odložiť aj na 2 dni na parapetu počas splnu - prvý a druhý deň splnu. Kameň potrebuje energiu dobiť ako my, preto dávajme pozor na jeho pravidelné dobíjanie. Amazonit čistíme raz do mesiaca pod tečúcou vodou. Energiu amazonitu môžeme zosilniť tak, že ho skombinujeme s lávou, akvamarínom či avanturínom. Kombinujeme ho s ruženínom, korálom, kryštálom a achátom.

NOSENIE:

Pre dosiahnutie najsilnejšieho účinku by sa mal šperk nosiť počas dňa a dávať dole pri kúpaní, fyzických aktivitách, spánku či prípadne vo veľkých horúčavách. V tomto prípade si dávame šperk pod vankúš. Avšak určite je dobré raz za mesiac ho počas noci splnu na dva dni odložiť na parapetu. Ak máme v úmysle absorbovať energiu kameňa, prijať jeho liečivé a ochranné účinky nosíme ho na ruke, ktorou aj píšeme (pravák na pravej, ľavák na ľavej) alebo ak chceme prenášať energiu kameňa na iných, liečiť s ním, tak používame projektívnu ruku (u pravákov ľavá ruka).

Amazonit

Novinky z blogu

Poslali ste nám